FERIE Z BIBLIOTEKĄ W KOMOROWIE

Filia Biblioteczna w Komorowie podczas ferii zorganizowała cykl zajęć dla dzieci. Odbywały się one we wtorki i czwartki. Zajęcia rozpoczynały się od tworzenia różnorodnych prac plastycznych. I tak powstały: krajobrazy zimowe, maski karnawałowe, z opakowań po jajkach: zajączki, kurki, pingwiny i helikoptery, a na koniec zrobiliśmy wspólną długą gąsienicę z rolek po papierze toaletowym. Po zajęciach plastycznych był czas zabaw ruchowych i gier. Dzieci bawiły się w: „jedzenie czekolady”, czyli osoba, która wyrzuci 6 oczek na kostce, je czekoladę dotąd, dopóki następna osoba nie wyrzuci 6. Była bajka o czerwonym kapturku, zabawa ta polegała na tym, że dzieci były postaciami z bajek, gdy usłyszały nazwę swojej postaci, musiały biegać dookoła ustawionych w rządku krzeseł. Pojawiła się również zabawa w owijanie papierem toaletowym, tzw. ‘mumia”, było przyczepianie z zasłoniętymi oczami ogonka osiołkowi oraz trafianie do tarczy.

Na ostatnich zajęciach, pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie przygotowała dla dzieci dwie niespodzianki. Dzieci miały możliwość obserwowania pokazu układania kostek Rubika. Szymon – dwunastoletni chłopiec opanował technikę układania 3 rodzajów kostek w niespełna miesiąc. Dzieci mieszały kostki i z wielkim zaciekawieniem patrzyły na Szymka, który w krótkim czasie je układał. Następnie odwiedziła nas pani Anna Rogalska z firmy Discoland – mieszkanka Komorowa i jednocześnie czytelniczka naszej Biblioteki, która w ciekawy sposób poprowadziła zajęcia dla dzieci. Nie zabrakło zabaw ruchowych, zagadek no i oczywiście balonów, które dały dzieciom wiele radości. Na życzenie dzieci pani Ania wykonywała z balonów przeróżne zwierzątka, miecze, kwiatki, które później służyły do świetnej zabawy. Dziękujemy bardzo pani Ani za przybycie do Biblioteki i uatrakcyjnienie zajęć dla dzieci.

Jesteśmy otwarci na współpracę z tak kreatywnymi i chętnymi osobami, które swoją pasją i zdolnościami chcą się dzielić z innymi.

Na pamiątkę uczestnictwa w „Feriach z biblioteką w Komorowie”, dzieci dostały medale i zakładki do książek ze zdjęciami wykonanymi podczas zajęć.

E.B.