Kampania "ZACZYTANI"

Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie dołączyła do ogólnopolskiej kampanii "ZACZYTANI".

"Lubić czytanie - to znaczy godziny nudy, które człowiek miewa w życiu, zmieniać na godziny radości..."

Monteskiusz

Motto to, podobnie jak wiele innych, promuje ogólnopolską kampanię „Zaczytani”. W ramach tego projektu
zbieramy książki dla dzieci, które przekazywane są do szpitali na oddziały dziecięce, do świetlic, rodzinnych domów dziecka oraz hospicjów. Na terenie całego kraju powstają punkty zbiórek, do których można przynosić książki zarówno nowe, jak i używane, lecz w dobrym stanie.

Do kampanii przyłączyła się również Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie i stworzyła pięć punktów zbioru książek:
- w siedzibie Biblioteki w Nagoszewie,
a także w filiach bibliotecznych w:
- Jasienicy
- Jelonkach
- Komorowie
- Ugniewie

Zapraszamy zatem do przyłączenia się do tej ogólnopolskiej akcji. Na pewno każdy z nas posiada książki, których już nie czyta, a które są ciągle w dobrym stanie. Wystarczy przynieść je do punktu zbioru, a zostaną one przekazane organizatorom kampanii.

Więcej informacji na stronie organizatora:www.zaczytani.org