OSWAJAMY STRACH Z TUPCIEM CHRUPCIEM – LEKCJA BIBLIOTECZNA Z KLASĄ PIERWSZĄ I ZERÓWKĄ

Filię Biblioteczną w Komorowie odwiedziły dzieci z klasy pierwszej i z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Komorowie wraz ze swoimi Paniami.
Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece, dlatego najpierw zostały zapoznane z regulaminem wypożyczalni, poinformowane co trzeba zrobić by móc korzystać z biblioteki oraz zwiedzały pomieszczenia,  w których znajdują się książki przeznaczone dla ich grupy wiekowej.
Następnie zostały przeprowadzone zajęcia terapii czytelniczej z książką A. Casalis: „Tupcio Chrupcio. Ja się nie boję!”. Na początku dzieci wysłuchały czytanej przez panią bibliotekarkę książki o przygodach Tupcia Chrupcia, później została przeprowadzona rozmowa o strachu i lęku. Celem zajęć była próba oswojenia i zrozumienia strachu oraz różnego rodzaju lęku.
Uświadomienie dzieciom, że strach potrafi być czasami ich sprzymierzeńcem, gdyż pomaga uniknąć wielu niebezpieczeństw i tak naprawdę bardzo często boimy się tego, czego nie znamy. Podsumowaniem zajęć było stwierdzenie, że dzieci mają prawo do odczuwania leków, gdyż jest to rzecz naturalna zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

 

E.B.

GALERIA ZDJĘĆ:


© 2018 GBP w Ostrowi Mazowieckiej z/s w Nagoszewie   |   Realizacja: Interefekt.pl