PASOWANIE NA CZYTELNIKA W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

Dnia 16.12.2013 roku klasa I z Zespołu Szkół Publicznych w Jelonkach, wraz z wychowawcą panią Gabrielą Listwan odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Jelonkach. W tym dniu uczniowie zostali pasowani na czytelników biblioteki.

Uczniowie podczas lekcji zapoznali się z regulaminem biblioteki,  zasadami wypożyczeń książek, oraz z ogólnymi zasadami funkcjonowania biblioteki. Lekcja została poprowadzona w formie zabawy. Najmłodsi z dużym zainteresowaniem odgadywali zagadki, rozwiązywali krzyżówkę. Dzielnie układali rozsypane kartoniki z literami, które utworzyły słowa: biblioteka, czytelnia i księgarnia. Następnie próbowali odgadnąć znaczenie tych słów.  Dużym zainteresowaniem były humorystyczne wiersze o książce, które na prośbę uczniów były czytane kilka razy.

Na koniec lekcji uczniowie złożyli przyrzeczenie „pasowania na czytelnika”, otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, z których byli bardzo zadowoleni.

R.K.

GALERIA ZDJĘĆ: