PASOWANIE NA CZYTELNIKA W FILII BIBLIOTECZNEJ W KOMOROWIE

Pasowanie na czytelnika w Filii Bibliotecznej w Komorowie odbyło się dnia 3 grudnia 2013 roku. Uczestniczyły
w nim dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej im. płk Ludwika Bociańskiego wraz z wychowawczynią panią Heleną Spinek.

Podczas prezentacji multimedialnej dzieci zostały zapoznane z pojęciami takimi jak: biblioteka, czytelnia, wypożyczalnia oraz z regulaminem korzystania z biblioteki. Były również zagadki do rozwiązania i zabawy ruchowe.
         Po wypowiedzeniu przyrzeczenia uczniowie klasy I, byli pasowani na czytelników przez panią Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej -  Agnieszkę Kosewską. Na pamiątkę otrzymali dyplomy oraz upominki. Potem było zwiedzanie biblioteki, i zapoznanie dzieci z księgozbiorem. Następnie wszyscy chętni uczniowie zapisali się do biblioteki i wypożyczyli książki. Na koniec posłuchali piosenki o bibliotece, podczas której mogli potańczyć.

Na pamiątkę odwiedzin dzieci wspólnie z wychowawczynią wręczyły pani bibliotekarce cudownie wykonane własnoręcznie: kartkę z życzeniami świątecznymi oraz choinkę z gazet. Dziękuję bardzo!!!

E.B