RACJONALNE PROWADZENIE GOSPODARSTWA DOMOWEGO

„RACJONALNE PROWADZENIE GOSPODARSTWA DOMOWEGO” – temat programu doradczego, który rozpoczął się w Filii Bibliotecznej w Ugniewie w dniu 27 maja 2014 roku. Celem tego programu jest edukacja kobiet wiejskich w zakresie racjonalnego prowadzenia gospodarstwa domowego. Biblioteka w Ugniewie po raz kolejny gościła panią Lidię Biernat pracownika Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego - TZD w Ostrowi Mazowieckiej.

Program doradczy zaplanowany jest na lata 2014/15, w ramach którego realizowane będą szkolenia i pogadanki takie jak: wpływ jakości żywności i żywienia na zdrowie człowieka, podniesienie aktywności fizycznej, jak oszczędnie gospodarować budżetem domowym, jak przetwarzać i przechowywać żywność w warunkach gospodarstwa domowego oraz pokazy na temat: domowego wypieku pieczywa, ciast i tortów, świątecznych aranżacji wnętrz i wykonywania stroików okolicznościowych.

Pierwsze spotkanie odbyło się we wtorek 27 maja. Do programu przystąpiło 12 mieszkanek Ugniewa. W tym dniu omawiany był temat: „Wpływ jakości żywności i żywienia na zdrowie człowieka.” Uczestniczki spotkania z wielką ochotą wzięły udział w programie doradczym i zadeklarowały się do dalszych spotkań w grupie.

J.S.

GALERIA ZDJĘĆ: