SPOSÓB NA NUDĘ – FERIE Z BIBLIOTEKĄ W KOMOROWIE

Filia Biblioteczna w Komorowie podczas ferii zorganizowała zajęcia dla dzieci, podczas których można było ciekawie spędzić czas.

Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu, we wtorki i w czwartki i trwały 2 godziny. Podczas pierwszej godziny, dzieci wykonywały różne prace plastyczne. W pierwszym tygodniu ferii był obchodzony Dzień Babci i Dziadka, z tej okazji robiliśmy dla nich laurki, dla babci w kształcie kwiatka, którego płatki się rozkładały, a w środku znajdowały się życzenia. Dla dziadka wnuczki wykonywali kartki ze swoimi autoportretami, z ruchomymi nóżkami i rączkami, oraz z włosami z materiału, bądź dziewczynki robiły kucyki ze skręconej bibułki. Oczywiście laurki dzieci zabrały ze sobą, aby podarować je babci i dziadkowi. W drugim tygodniu dzieci robiły sowy z rolek po papierze toaletowym oraz krajobraz zimowy za pomocą kleju, cukru i brokatu. Te prace zostały i są ozdobą biblioteki.

Druga godzina zajęć była przeznaczona na zabawy ruchowe. W pierwszym tygodniu ferii były zabawy z chustą animacyjną i piłeczkami. Natomiast w drugim tygodniu, dzieci rozwiązywały krzyżówki, bawiły się w kalambury, jedzenie czekolady, rysowanie chrząszcza, było również wspólne rysowanie jednej postaci oraz wiele innych fajnych zabaw.

Na zakończenie ferii dzieci dostały zakładki do książek na których znajdowały się zdjęcia z ferii, każdy mógł tam odnaleźć siebie. Dzieci były bardzo zadowolone, zarówno z upominków jak i z zajęć w bibliotece. Dziękuję bardzo za uczestnictwo w Feriach z Biblioteką w Komorowie i zapraszam na kolejne zajęcia.

E.B.

ZAPRASZAMY DO GALERII