TEATR „MASKA” Z KRAKOWA I ANIMATORZY Z „DISCOLAND”...

Dnia 5 czerwca 2014 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie dostarczyła uczniom z Zespołu Szkół Publicznych w Nagoszewie i uczniom ze Szkoły Podstawowej w Nagoszewce moc atrakcji. Działo się to przy współpracy z TEATREM „MASKA” z Krakowa i animatorami z „DISCOLAND”.
     Teatr Edukacji i Profilaktyki „MASKA”, przedstawił dwa spektakle na sali gimnastycznej
w Zespole Szkół Publicznych w Nagoszewie. Pierwsze widowisko skierowane było do przedszkolaków oraz uczniów klas 0 – III Szkoły Podstawowej i nosiło tytuł „Grymasy Królewny Kasi”. Celem niniejszego widowiska było przedstawienie dzieciom zasad grzeczności i dobrego wychowania. Tytuł drugiego spektaklu, skierowanego do uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej i dla klas gimnazjalnych to „ Moda na nieuczenie się”, w którym artyści naświetlili problem nieuczenia się, wygodnictwa i lawiranctwa młodzieży. Celem spektaklu było uzmysłowienie młodzieży, że korzystanie z tzw. „gotowców” pociąga za sobą przykre konsekwencje, jak również pokazanie jak wielką rolę w kształtowaniu osobowości człowieka, odgrywa nauka. Młodzież "zmuszona" została do refleksji nad własną postawą moralną oraz nakłoniona do ewentualnej poprawy.

Podczas trwania spektakli dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nagoszewce odwiedziły również Gminną Bibliotekę, w której miały możliwość obejrzenia ciekawych prezentacji multimedialnych, dotyczących funkcjonowania placówki, oraz zapisania się do biblioteki i wypożyczenia książek. Panie bibliotekarki uczyły dzieci korzystania z katalogu on-Line i jednocześnie wyszukiwania woluminów na półkach.
     Dodatkową atrakcją w tym dniu był zespół „DISCOLAND”, który na świeżym powietrzu dostarczył dzieciom dużo zabawy ruchowej, muzyki i zagadek, za które dzieci otrzymywały lizaki i przepiękne balony.
     Podsumowując należy stwierdzić, że wychowanie dziecka powinno odbywać się poprzez działalność zabawową i twórczą, która pomaga dzieciom odkrywać i tworzyć samego siebie.

A.K.