„ JULIAN TUWIM – SPOTKANIE Z POEZJĄ”.

Dnia 08.11.2013 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowej Osuchowej odbył się konkurs recytatorski:
„ JULIAN TUWIM – SPOTKANIE Z POEZJĄ”.

Konkurs zorganizowany przez Filię Biblioteczną w Ugniewie adresowany był dla dzieci klas I – III. W konkursie wzięło udział 10 uczestników.  Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze, prezentując wysoki poziom artystyczny. Komisja konkursowa wysłuchała wszystkie interpretacje wierszy Juliana Tuwima i wyłoniła zwycięzców:

1 miejsce –  Peła Mateusz,

2 miejsce – Kukwa Kacper,

3 miejsce – Samsel Magdalena.

Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Osoby, które zajęły trzy pierwsze miejsca wyróżniono dodatkowo nagrodą w postaci pięknie ilustrowanych książek. Nagrody wręczyła pani Agnieszka Kosewska -  Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w z Nagoszewie. Konkurs recytatorski przeprowadzony przez Filię Biblioteczną w Ugniewie był doskonałą okazją do przypomnienia twórczości znakomitego poety zwłaszcza, że rok 2013 jest „Rokiem Juliana Tuwima”.

Jednocześnie dziękujemy Pani Dyrektor szkoły w Nowej Osuchowej – Beacie Wilk
i wszystkim Paniom nauczycielkom za miłą i owocną współpracę.

J S