WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ JUŻ ZA NAMI...

Filia Biblioteczna w Komorowie podczas tegorocznych wakacji zorganizowała cykl zajęć dla dzieci, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Każde spotkania rozpoczynały się pracami plastycznymi wykonywanymi różnorodnymi technikami. Na zajęciach dzieci lepiły z masy solnej przeróżne formy, oraz wisiorki a następnie malowały je farbami. Dzieci wykonały również papierową ozdobę z wiszącymi nogami oraz ozdabiały literki makaronem, kaszą czy też ryżem. Z kolorowych literek powstał napis: „WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ”, który służy jako ozdoba i pamiątka po wakacyjnych spotkaniach.

Druga część spotkań upływała na zabawach tj.

• „jedzenie czekolady”, polegające na tym, że osoba, która wyrzuci kostką 6, zakłada kapelusz i szalik i zaczyna za pomocą noża i widelca jeść czekoladę do momentu wyrzucenia przez następną osobę 6,
  •  głośne czytanie bajki o „Czerwonym Kapturku”, podczas której dzieci, przedstawiały wcześniej ustalone gesty, przydzielone do konkretnych postaci z tej bajki,
  • rozwiązywanie krzyżówki, do których hasła były ukryte na półkach
    z książkami,
  • przyczepianie ogonka osiołkowi z zasłoniętymi oczami,
  • gra planszowa „monopol”,
  • zabawa „zgadnij co rysuję”, oraz projekcja bajki.

Natomiast na świeżym powietrzu dzieci malowały kredą, bawiły się w „klasy”, w „Baba Jaga patrzy”, w „zbijaka”.

Dużą atrakcją cieszył się pokaz robienia bransoletek z gumek Loom Bands przez Julię – dwunastoletnią dziewczynkę. Każde dziecko w prezencie otrzymało bransoletkę w swoim ulubionym kolorze.

Dzięki atrakcjom dostarczanym w Filii Bibliotecznej w Komorowie, dzieci miło i ciekawie spędzały czas. Szkoda, że wakacje trwają tylko dwa miesiące.

Dziękuję wszystkim za uczestnictwo w zajęciach i zapraszam na następne.

E.B.

GALERIA ZDJĘĆ: