WIELKANOCNE ZWYCZAJE

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Wielkanocne w dniach 8-10 kwietnia 2014 roku Filia Biblioteczna w Jelonkach zorganizowała spotkania z młodzieżą z Zespołu Szkół Publicznych w Jelonkach. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie z klasy IV i V szkoły podstawowej oraz uczniowie I i II klasy gimnazjum. Zajęcia miały na celu przybliżyć uczniom zwyczaje i tradycje wielkanocne. Podczas wykonywania ozdób wielkanocnych rozmawialiśmy o zwyczajach panujących w naszych domach w czasie Wielkanocy. Młodzież bardzo chętnie dzieliła się swoimi rodzinnymi tradycjami. Uczniowie w czasie zajęć wykonali piękny obraz z malutkich elementów plastikowych przedstawiający zająca w koszyku z pisankami. Druga praca przedstawia zająca z pisanką i jest wykonana metodą wydzierania z kolorowego papieru. Chociaż obydwie prace wymagały dużo trudu i pracy, to efekt końcowy jest wspaniały. Na koniec spotkań dziękując uczniom za pięknie wykonane prace pani bibliotekarka złożyła wszystkim serdeczne życzenia wielkanocne.

R.K.