WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

Dnia 20.03.2014r. przedszkolaki z Zespołu Szkół Publicznych w Jelonkach wraz z wychowawczynią panią Agatą Skarzyńską-Szczechurą przybyli na wycieczkę do Filii Bibliotecznej w Jelonkach. Była to pierwsza wizyta dzieci w bibliotece. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Następnym punktem spotkania była rozmowa z dziećmi o legendach polskich. Najmłodsi w przedszkolu zapoznali się z legendą o warszawskiej syrence, o której chętnie opowiedzieli pani bibliotekarce. Natomiast w bibliotece wysłuchali legendy o smoku wawelskim. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchali książki Wiesława Drabika pt.: „Bajka o smoku i o Kraku, i o tym jak powstał Kraków”. Książka się bardzo podobała i z wielkim zapałem dzieci wykonały piękne, kolorowe ilustracje smoków. Wszystkie obrazki utworzyły kolorową wystawę w bibliotece. Na koniec wizyty przedszkolaki z chęcią oglądały kolorowe książeczki i zapewniały, że przyjdą z rodzicami zapisać się do biblioteki.

R.K.